nadpis H1

späť

Laserový peeling

Duša i um sú stále svieže, no tvár ukazuje iné a problém je na svete. Ani najkvalitnejšia kozmetika, či najlepšia starostlivosť nezabráni procesu starnutia.

Čo je laserový peeling?

Laserový peeling je jedným z najpokrokovejších metód rejuvenizácie pleti, ktorý veľmi precízne odstraňuje minimálne množstvo kože z epidermy. Vykonáva sa pomocou erbiového lasera, ktorý je svetovo uznávaný ako skin resurfacing metóda, hlavne v zimných mesiacoch.

Pre koho je laserový peeling určený?

Peeling je určený pre ľudí, ktorí hľadajú lepšie a dlhotrvajúce  výsledky, ako sú u bežných chemických peelingoch či mikrodermabrázie, ale stále si vyžadujú relatívne krátky proces hojenia. Táto metóda ošetrenia pomáha vylepšiť vrásky, rozšírené póry, jazvy po akné, jazvy po ovčích kiahňach, keratózy alebo hyperpigmentácie.

Aký je princíp metódy?

Tento laserový peeling pôsobí na plne epidermálnej úrovni, keďže odstráni 15 – 60 mikrónov kože aj viac, pretože zasahuje hlboké až najhlbšie vrstvy kože, čo má neporovnateľný význam s inými rejuvenizačnými ošetreniami.

Aké sú výhody tohto ošetrenia?

K výhodám tohto typu ošetrenia oproti klasickým chirurgickým metódam patrí malá bolestivosť, bezkontaktnosť s elimináciou rizika prenosu infekčných chorôb, nízke riziko infekcie v rane pre schopnosť likvidácie mikroorganizmov a tým aj rýchle a nekomplikované hojenie po zákroku.

Aký možno očakávať výsledok?

V pleti dochádza k výraznej zmene textúry kože v porovnaní napr. s mikrodermabráziou (jeden laserový peeling nahrádza 10 ošetrení mikrodermabráziou). Jemné linky, vrásky a sfarbenia kože sa zlepšujú, pleť je výrazne hladšia a živšia.

Aký je priebeh ošetrenia a proces hojenia?

Pred samotným výkonom je vhodné naniesť lokálne anestetikum asi cca 30 minút pred plánovaným zákrokom. Využitie lokálne anestézy nie je nevyhnutnosť a jej použitie sa riadi lokalizáciou, rozsahom a individuálnou vnímavosťou i vekom pacienta.

Proces hojenia je 3 – 7 dní, v závislosti od individuálnej rekonvalescencie pleti.

Aká je starostlivosť o pleť po laserovom peelingu?

Ošetrenú pleť je potrebné dostatočne natierať reparačným krémom napr. Cicalfate krém, vyhýbať sa slnečnému žiareniu, vrátane solárií po dobu minimálne dvoch mesiacov a chrániť pleť fotoprotekciou s vysokým ochranným faktorom a taktiež sa vyhnúť miestam s vyššou teplotou ako sú sauny, či horúce kúpele.

Aké sú kontraindikácie?

Kontraindikáciou je vždy výskyt rakoviny kože, alebo predrakovinové stavy kože. Výkon sa nedoporučuje absolvovať tehotným a dojčiacim ženám, taktiež pri výskyte herpes simplex.

Rýchly kontakt

Dermaklinik -
Klinika estetickej medicíny

Adresa:
Kalinčiakova 26, Košice

Telefón:
0907935321
                             
Email:
info@dermaklinik.sk


Otváracie hodiny:

Po

08:00

-

20:00

Ut

08:00

-

20:00

St

08:00

-

20:00

Št

08:00

-

20:00

Pi

08:00

-

16:00

So

PODĽA OBJEDNÁVOK

Kontaktný formulár