nadpis H1

späť

Laserové odstránenie cievok a cievnych útvarov

Už aj rozšíreným cievkam či  „metličkám“ odzvonilo. Naše spektrum laserovej terapie ponúka aj túto možnosť vylepšenia našich nedokonalostí

Čo znamená laserové odstránenie cievok?

V našom centre využívame najnovšiu generáciu farbivového lasera , ktorý predstavuje vrchol medicínskych technológií v laserovej dermatológii. Táto laseroterapia pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy, čo umožňuje zasiahnuť štruktúru žilky ležiacej v hĺbke bez poškodenia pokožky, cez ktorú musí liečebný lúč preniknúť.

Je táto laseroterapia bezpečná?

Zavedenie pulzného farbivového lasera znamenalo revolúciu v účinnosti, šetrnosti, tolerancii zákroku a vo výslednom efekte ošetrenia. Laserové hlavice sú aktívne chladené, preto ošetrenie nie je nepríjemné a je maximálne bezpečné, pocit sa prirovnáva štipnutiu gumičkou.

Čo môžme touto terapiou odstrániť?

Týmto typom lasera sa dajú odstrániť rozšírené cievky, žilky na tvári, difúzna červeň, cievne uzlíky a pavúčikovité névy , rozšírené cievky  na dolných končatinách tzv. Metličky , vrodené cievne anomálie (naevus flammeus tzv. oheň, angiómy a hemangiómy).

Aká je účinnosť ošetrenia?

Účinnosť tejto liečebnej metódy dosahuje minimálne 80%, samozrejme závisí od konkretnej diagnozy a individualnej reakcie pacienta. Opakovanie v prípade potreby je možné po 6 – 8 týždňoch.

Kedy a pre koho je ošetrenie vhodné?

Zákrok sa odporúča absolvovať v zimných mesiacoch a je vhodný a bezpečný pre všetky vekové kategórie, ktoré trpia touto cievnou deformitou.

Aké sú opatrenia po ošetrení?

Po laserovom výkone je nevyhnutné dotknuté miesto niekoľkokrát denne ošetrovať hydratačným krémom, vyhýbať sa kontaktu ošetrovaného miesta s vyššou teplotou (sauna, horúca sprcha atď.), ako aj dočasne sa vyhýbať športovaniu. Pacient sa musí zdržať vystavovaniu sa slnečnému žiarenu po dobu minimálne 6 mesiacov, inak hrozí zvýšené riziko vzniku  pretrvávajúcich hyperpigmentácií alebo hypopigmentácií.

Aké sú kontraindikácie?

Kotraindikáciou je vždy výskyt rakoviny kože v minulosti, alebo predrakovinové stavy kože, opálenie kože pred zákrokom, popáleniny, poleptanie kože a pod. Výkon sa nedoporučuje absolvovať   v období tehotenstva.

Rýchly kontakt

Dermaklinik -
Klinika estetickej medicíny

Adresa:
Kalinčiakova 26, Košice

Telefón:
0907935321
                             
Email:
info@dermaklinik.sk


Otváracie hodiny:

Po

08:00

-

20:00

Ut

08:00

-

20:00

St

08:00

-

20:00

Št

08:00

-

20:00

Pi

08:00

-

16:00

So

PODĽA OBJEDNÁVOK

Kontaktný formulár

Banner
Laserové odstránenie cievok a cievnych útvarov
Facebook fan-page