nadpis H1

späť

Laserové odstránenie bradavíc

Bradavice sú kožné ochorenie zapričinené vírusom. Tieto vírusy sa navyše veľmi rýchlo prenášajú a šíria, preto je vhodné každú bradavicu čo najskôr odstrániť.

Ako sa dajú odstrániť?

Tieto kožné útvary je možné odstrániť klasickou metódou a to, tekutým dusíkom, čo je zdĺhavé a niekedy časovo náročné. Metóda odstránenia laserom je metóda na to doslova určená. Pri jeho použití sa totiž vytvorí vysoká teplota, ktorá vírus zničí.

Aký je princíp laserového odstránenie kožných útvarov?

Laserové žiarenie cielene zasahuje chorobné tkanivo, následkom čoho bradavice odumierajú. Toto žiarenie pôsobí inhibične na infekčné vírusové agens (vírusovú DNA). Ošetrenie pôsobí na infekciu kože a slizníc inhibične. Táto liečebná modalita je vhodnejšia ako zvyčajne používaný CO2 laser, pri ktorom dochádza k odpareniu bradavice a k vzniku infekčného aerosólu, ktorý ak sa vdýchne, môže infikovať pacienta a ošetrujúci personál. Ošetrené tkanivo bradavíc po zákroku odumiera, následne odpadne a procesom hojenia ho nahradí nová pokožka alebo sliznica.

Čo predchádza tomuto ošetreniu?

Samotnému odstráneniu predchádza prvotné vyšetrenie u dermatológa, ktorý posúdi, či je vhodné odstránenie útvaru laserom, inak si tento zákrok nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu.

Aká je výhoda odtránenia útvaru laserom?

Komfort v tomto ošetrení spočíva v tom, že v danom mieste vznikne rana iba výnimočne a klienta neobmedzuje v žiadnej činnosti. Ošetrené miesto si nevyžaduje následnú starostlivosť, hojenie prebieha rýchlo a bezbolestne. Ošetrenie sa vykonáva aj v komplikovaných lokalizáciách (viečka a okolia očí, pohlavné orgány, análna oblasť)

Je nutné zákrok opakovať a aká je starostlivosť po zákroku?

Pokiaľ sú bradavice väčšieho rozsahu, ošetrenie je potrebné zopakovať.
Po zákroku je potrebné miesto ošetrenia chrániť pred slnečným žiarením minimálne 3 mesiace z dôvodu vzniku hyperpigmetácii alebo hypopigmentácii.

Aké sú kontraindikácie?

Kotraindikáciou je vždy výskyt rakoviny kože v minulosti alebo predrakovinové stavy kože, opálenie kože pred zákrokom, popáleniny, poleptanie kože a pod. Výkon sa nedoporučuje absolvovať   v období tehotenstva.

Rýchly kontakt

Dermaklinik -
Klinika estetickej medicíny

Adresa:
Kalinčiakova 26, Košice

Telefón:
0907935321
                             
Email:
info@dermaklinik.sk


Otváracie hodiny:

Po

08:00

-

20:00

Ut

08:00

-

20:00

St

08:00

-

20:00

Št

08:00

-

20:00

Pi

08:00

-

16:00

So

PODĽA OBJEDNÁVOK

Kontaktný formulár