nadpis H1

späť

Laserová depilácia

Čo je laserová depilácia?

Laserové odstránenie chĺpkov je najúčinnejšia a najtrvalejšia metóda aká v súčasnosti existuje. Účinnosť laserovej epilácie je vyššia ako pri epilácii pomocou IPL.  Oproti v minulosti používaným metódam je omnoho šetrnejšia a efektívnejšia. Vďaka jednému z najúčinnejších epilačných laserov na celosvetovom trhu - laseru GentleLASE  je laserová epilácia jedným z najčastejších zákrokov.

Depilácia je založená na princípe  selektívnej fototermolýzy – produkcii svetelného žiarenia určitej vlnovej dĺžky citlivej na farbivo vlasového chĺpku (melanín),preto je nevyhnutná aspoň minimálna prítomnosť tohto pigmentu. Laserový lúč preniká k folikulu, reaguje s jeho pigmentom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémnu teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.

Aká je účinnosť?

Najlepšie výsledky sú pri tmavom hrubom chlpe a svetlej koži. Keďže aj koža obsahuje pigment melaním, je nevyhnutné aby koža pred epiláciou bola svetlá. Čím je koža prirodzene tmavá alebo opálená, tým viac laserový lúč zahrieva aj pokožku, preto je nutné použiť nižšiu energiu, čo je aj menej efektívna energia pre definitívne odstánenie vlasového folikulu.

Koľko je potrebných výkonov?

Z dôvodu, že vlasy a chĺpky prechádzajú určitými rastovými cyklami, pre úspešnosť výkonu je nevyhnutné epiláciu zopakovať 4 – 8 krát v 6 – 12 týždňových intervaloch. V individuálnych prípadoch môže byť počet potrebných opakovaní nižší alebo vyšší ako priemer.

Aké sú následky výkonu?

Zákrok nie je úplne bezbolestný, a to aj napriek tomu, že integrované chladenie chráni pokožku pred tepelným poškodením a zvyšuje pohodlie klienta, preto je možné znížiť citlivosť užitím lieku proti bolesti cca hodinu pred zákrokom.
Ihneď po ošetrení sa spravidla objaví prechodné začervenanie. V určitých prípadoch môže začervenanie pretrvávať aj v neskoršom období. V ojedinelých prípadoch  môže dôjsť k vzniku pľuzgierikov, vyrážok, či chrastičiek, ktoré sú len dočasné. Taktiež môže dôjsť k hypopigmentácii kože, alebo k hyperpigmentácii kože. Možná hyperpigmentácia môže pretrvávať až do jedného roka, v ojedinelých prípadoch aj po dobu niekoľkých rokov, pričom riziko sa zvyšuje v dôsledku nedodržania doporučených postupov ošetrovania resp. neakceptovaním obmedzení uvedených nižšie.

Čo je integrované chladenie?

Tento systém chladenia pozostáva z chladiaceho systému pre ochranu, maximálnu bezpečnosť, komfort klienta a opakovateľnosť výsledkov. Je to počítačovo pulzné chladenie pokožky synchronizované s výstrelmi lasera.

Aké sú obmedzenia?

Dotknuté miesto po laserovom výkone je potrebné ošetrovať masťou Calcium Pantothenicum.

Klient po laserovom výkone sa musí zdržať vystavovaniu sa slnečnému žiareniu po dobu minimálne 1 mesiaca a používať fotoprotekciu s vysokým faktorom, inak hrozí zvýšené riziko vzniku pretrvávajúcich hyperpigmentácii.

Aké je využitie?

Depilácia nežiadúceho ochlpenia na miestach ako sú:

 • horná pera
 • brada
 • podpazušie
 • bikiny
 • nohy
 • chrbát a iné

Týmto laserom sa dajú odstrániť aj pehy či starecké škvrny.

Aké sú kontraindikácie?

Nie sú známe žiadné striktné kontraindikácie.
Nedoporučuje sa však:

 • počas tehotenstva
 • pri výskyte rakoviny kože, alebo predrakovinových stavov kože
 • v prípade popálenia a poleptania kože
 • pri užívanie alebo do 6 mesiacov po ukončení celkového užívani alebo syntetických derivátov vitamínu A, a taktiež prípravkov s vysokým obsahom betakaroténu
 • pri užívaní alebo do 2 týždňov od ukončenia lokálnej liečby retinoidmi
 • u ľudí so sklonom k hypertrofickým alebo keloidným jazvámN

Na laserovú epiláciu nie je vhodná opálená pokožka a pokožka, na ktorej boli v době kratšej ako 6 týždňov aplikované iné epilačné metódy, pri ktorých sa vytrháva korienok chĺpku (epilácia voskom, pinzetou, strojčekom).

Rýchly kontakt

Dermaklinik -
Klinika estetickej medicíny

Adresa:
Kalinčiakova 26, Košice

Telefón:
0907935321
                             
Email:
info@dermaklinik.sk


Otváracie hodiny:

Po

08:00

-

20:00

Ut

08:00

-

20:00

St

08:00

-

20:00

Št

08:00

-

20:00

Pi

08:00

-

16:00

So

PODĽA OBJEDNÁVOK

Kontaktný formulár