nadpis H1

späť

Výplňové materiály

V estetickej medicine sa používajú rozne vstrebateľné a nevstrebateľné výplňové materiály. V našej klinike uprednostňujeme vstrebateľné materiály na baze kyseliny hyaluronovej pre jej bezpečnosť, dobru aplikovateľnosť a možnosti korekcie.  Dlžka účinku závisí od miesta určenia / tj. druhu materiálu /, kvality materiálu ako aj individuálnych predispozicii pacienta . Pohybuje sa od 6-15 mesiacov.

Čo je kyselina hyaluronová ?

Kyselina hyalurónová je prírodný  materiál, ktorý je dôležitou súčasťou pokožky. Jej hydratačné a viskózno-elastické vlastnosti dodávajú tvári dokonalý vzhľad, hebkosť a prirodzenosť. Tieto kvality sa pribúdajúcim vekom strácajú; objavujú sa prvé vrásky, menia sa kontúry tváre, čo ovplyvňuje jej celkovú harmóniu.

Ako sa aplikujú?

Táto výplň je injektovaná priamo pod vrásku, vypĺňa ju zvnútra a vďaka vytvorenému objemu ju takmer bezbolestne okamžite odstráni. Už po prvej aplikácii sa vrásky vyhladia, zmiznú.

Výplňovými materiálmi je možné ošetriť:

  • vyplnenie vrások a línií
  • modelácia lícnych kostí a úprava kontúr tváre
  • zväčšenie a modelácia  pier
  • revitalizácia a hydratácia  pokožky
  • zabránenie výskytu vrások a jemných línií

Samotná aplikácia trvá približne 10-30 minút. Ak je klient viac precitlivený, lekár môže použiť na lokálnu anestézu anestetický krém v oblasti injektovania.
V mieste vpichu môže vzniknúť prechodné začervenanie a mierny opuch. Tieto príznaky postupne ustúpia v priebehu niekoľkých hodín.

Počas týždňa pred aplikáciou výplňového materiálu  sa neodporúča užívať vysoké dávky aspirínu, lieky proti zápalom a  bolesti, ako aj lieky proti zrážanlivosti krvi. Počas najbližších dní po aplikácii by ste sa mali vyhýbať extrémnym teplotám (vysoký chlad, sauny, UV a slnečné žiarenie).

Aký je ich účinok?

Efektívna a optimálna korekcia vrások s prirodzeným výsledkom je viditeľná okamžite. Pokožka sa stáva jemnou a pružnou vďaka narastajúcemu účinku výplňových materiálov. Výplň pôsobí ako lifting a zároveň dodáva pokožke stratený objem. Okrem iného pleť hydratuje, pretože každá molekula gélu dokáže absorbovať až 1000 krát viac vody ako je jej samotná hmotnosť.

Aké sú kontraindikácie?

Aplikácia výplňových materiálov sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, ľuďom precitliveným na kyselinu hyalurónovú, s autoimunitným ochorením alebo s inými ochoreniami ovplyvňujúcimi imunitný systém.

Rýchly kontakt

Dermaklinik -
Klinika estetickej medicíny

Adresa:
Kalinčiakova 26, Košice

Telefón:
0907935321
                             
Email:
info@dermaklinik.sk


Otváracie hodiny:

Po

08:00

-

20:00

Ut

08:00

-

20:00

St

08:00

-

20:00

Št

08:00

-

20:00

Pi

08:00

-

16:00

So

PODĽA OBJEDNÁVOK

Kontaktný formulár