nadpis H1

späť

Mezoniťový lifting

Mezoniťový lifting je nechirurgické vypnutie ochabnutej pokožky tela  v dôsledku aplikácie vstrebateľných, polydioxanonových  mezonití  do mezovrstvy, t.j.  podkožnej vrstvy  pomocou mikroihliel , resp. v prípade zložitých  mezonití pomocou 3D kanyly bez chirurgického rezu  a bez zložitej  anestézy  (  na znecitlivenie postačuje znecitlivujúci krém).  Mezonite sú vyrobené zo vstrebateľného materiálu  bežne používaného pri chirurgických zákrokoch,  ktoré sa  v organizme vstrebú  približne do pol roka po aplikácii. Počas aplikácie sa spravidla  nevyskytujú nežiadúce účinky,  avšak vylúčiť nemožno   začervenanie kože, opuch,  bolesť, alebo  modriny.      Po aplikácii je potrebné dodržiavať  nasledovný liečebný režim:  vyhýbať sa minimálne po dobu  3-4 dní pitiu alkoholických nápojov, fajčeniu,  aplikácii tepla alebo výrazného podchladenia, po dobu minimálne jedného týždňa je potrebné tvár fixovať   a vyhýbať  sa návšteve sauny, bazéna, či namáhavej fyzickej činnosti.   Po dobu minimálne jedného mesiaca je potrebné  vyhýbať sa masážam  častí tela podrobných aplikácii mezonití.

Následky aplikácie:

Následkom  aplikácie mezonití dochádza   v organizme k   naviazaniu spevňujúceho kolagénu na tieto nite v rozmedzí od 6 do 8 týždňov  po zákroku,  v dôsledku čoho sa podkožná vrstva kožne napne, zrevitalizuje a spevní.  V dôsledku tohto prirodzeného  procesu,   dochádza k odstraňovaniu vrások a následkov starnutia, k formovaniu  línií tváre, repozícii a spevnení oslabených častí kože.     Kolagén spevňujúci podkožie sa  v organizme  postupne  vstrebe. Efekt  medziniťového liftingu  pretrváva približne  do dvoch rokov od aplikácie,  pre trvácnosť efektu sa  doporučuje  aplikáciu opakovať.    Klient  berie na vedomie a akceptuje tú skutočnosť, že v niektorých prípadoch však    aplikácia nemusí  splniť očakávania  klienta.

Riziká a nežiadúce účinky:

Nežiadúce účinky   aplikácie  mezonití nie  sú časté,  avšak   môžu sa  vyskytnúť. Môže sa vyskytnúť  začervenanie, bolesť, modrina, resp. opuch a/alebo drobný ťah v podkoží, ktoré sa spravidla upravia do 3 týždňov  od zákroku. Pri nedodržaní doby fixácie tváre  môže dôjsť  u niektorých osôb k poklesu kontúr tváre až o 30-40% a/ alebo  k poklesu 1-2 nití, ktorých koniec je možné nahmatať pod povrchom kože. Výskyt  týchto účinkov si vyžaduje pravidelné lekárske kontroly,  hoci sa spravidla spontánne upraví v lehote do 2-3 týždňov od zákroku.  V období procesu tvorby kolagénu, t.j. v období od 6 do 8 týždňov od zákroku sa môže vyskytnúť pocit občasnej bolestivosti a občasný mierny opuch,  spravidla v oblasti žuvacích svalov na sánke.   Tiež sa môže vyskytnúť  trvalejšie  začervenanie  a vyrážka, najmä  v prípade nedodržania liečebného režimu po aplikácii.   Vo výnimočných prípadoch sa môže vyskytnúť krvácanie,  zápal, až granulóm, alebo abces – hraničené zápalové ložisko v dôsledku bakteriálnej infekcie, resp. iné neobvyklé reakcie, vrátane alergických reakcií na aplikovaný materiál.  Vylúčiť nie je možné ani   nežiadúcu nerovnosť kože,  zmenu zafarbenia kože,  zmenu citlivosti kože, poškodenie kože   ( až jej odumieranie, t.j.  nekrózu) a   výskyt jaziev, vrátane  keloidných jaziev.  

Kontraindikácie:

Aplikácia  mezonití sa  nemá vykonávať u osôb s infekčným ochorením   ( vrátane ochorenia dýchacích ciest, chrípky a pod.),  pri príznakoch zhoršenia   chronických ochorení pacienta,  pri psychických poruchách či komplikáciách,  pri  nádorových ochoreniach,   v období tehotenstva alebo pri  náchylnosti pokožky  pacienta   k tvorbe keloidných jaziev.  Tiež sa nemá vykonávať  u osôb  s poruchou zrážanlivosti krvi alebo u osôb so systémovým ochorením .     

Rýchly kontakt

Dermaklinik -
Klinika estetickej medicíny

Adresa:
Kalinčiakova 26, Košice

Telefón:
0907935321
                             
Email:
info@dermaklinik.sk


Otváracie hodiny:

Po

08:00

-

20:00

Ut

08:00

-

20:00

St

08:00

-

20:00

Št

08:00

-

20:00

Pi

08:00

-

16:00

So

PODĽA OBJEDNÁVOK

Kontaktný formulár