nadpis H1

späť

Botox

Čo je Botox?

Botox je liek  v estetickej dermatológii už desaťročia využívaný na odstránenie mimických vrások a nežiadúceho potenia. Najskôr sa začal využívať v neurológii na uvoľnenie svalových kŕčov.

Je vyrobený z toxínu produkovaného baktériou Clostridium botulinum. ale na odstránenie vrások sa aplikuje 1000x menšia dávka ako je dávka toxická. Samotný účinok botulotoxínu spočíva v blokáde nervového zakončenia, do svalu tak neprichádza nervový vzruch, čím umožňuje vyhladenie vrások.

Botox a Dysport majú rovnakú účinnú látku a tou je botulotoxín. Rozdiel spočíva iba v prídavných látkach, ktoré prípravok stabilizujú. Neznamená to, že jeden alebo druhý je účinnejší.

Ako sa aplikuje?

Takmer bezbolestná injekčná aplikácia trvá len zopár minút a nevyžaduje si žiadnu rekonvalescenciu. Takmer ihneď je možné sa vrátiť ku každodenným prácam. Pred zákrokom sa doporučuje minimálne týžden nepiť alkohol a neužívať Aspirin alebo iné protizápalové lieky. Ihneď po zákroku je pokožka len mierne začervenalá a možno ju prekryť make-upom.

Aplikuje sa do miest ako sú:

  • koreň nosa
  • vonkajšie kútiky očí
  • čelo
  • podpazušie a dlane ako liečba hyperhidrózy
  • aj iné oblasti tváre

Aký je účinok?

Účinok botulotoxínu nastupuje od 3 do 7 dní a trvá zhruba 4 – 6 mesiacov a jeho efekt pomaly odznieva. Aplikáciu treba následne zopakovať. Opakovanou aplikáciou nedochádza k pôvodnej zmršťovacej schopnosti svalu až nakoniec môže viesť k úplnému potlačeniu až vráska sa prestáva tvoriť. Čím dlhšie sa zákroku podstupuje, tým účinok aplikovaného botulotoxínu je trvácnejší.
Pokiaľ je mimická vráska veľmi hlboká a sú narušené kolagénové vlákna, nemožno očakávať úplné vyhladenie len redukciu vrások, preto sa doporučuje botulotoxín kombinovať s výpĺňovými materiálmi, ako je napríklad kyselina hyalurónová.

Aké sú kontraindikácie?

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo a dojčenie. Z ďalších chorôb pozorujeme nervové poruchy, alergie na niektoré zložky, poruchy zrážanlivosti krvi. Látka sa nedá aplikovať do zápalových ložísk, kde sa chce docielit vyhladenie vrások a taktiež by lekár mal poznať aké lieky klient užíva, aby sa predišlo znemožneniu zákroku.

Rýchly kontakt

Dermaklinik -
Klinika estetickej medicíny

Adresa:
Kalinčiakova 26, Košice

Telefón:
0907935321
                             
Email:
info@dermaklinik.sk


Otváracie hodiny:

Po

08:00

-

20:00

Ut

08:00

-

20:00

St

08:00

-

20:00

Št

08:00

-

20:00

Pi

08:00

-

16:00

So

PODĽA OBJEDNÁVOK

Kontaktný formulár